Search
en-UStr-TR

North Cyprus
  Invest in Future

Cyprus Turkish Investment Development Agency;
provides you with support in Northern Cyprus which has a strategic location in the Mediterranean, natural beauty, nice climate and safe living environment and many investment opportunities.

WHO ARE WE?

The Turkish Cypriot Investment Development Agency (YAGA) is established by the Local Authorities in Northern Cyprus with the aim of becoming the “one-stop-shop” for both local and foreign investors who are interested in investing in Northern Cyprus. 

Read more...

image
Study in Northern Cyprus

TRNC Universities 

Statistics

     


                                            Sed Blandit Libero Volutpat

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, KKTC Haberleşme Teknolojileri Zirvesi’ne katıldı.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 1082

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu; KKTC Cumhurbaşkanlığı, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri Haberleşme Kurulu himayelerinde Kıbrıs Girişimcilik ve Teknoloji Yatırım Derneği ve Haberleşme Teknolojileri Kümelenmesi organizatörlüğünde düzenlenen KKTC Haberleşme Teknolojileri Zirvesi’ne katıldı.

Yenilikçi Girişimcilik projesinin son Yönlendirme Komitesi Toplantısı, proje ortaklarının katılımıyla AB tarafından finanse edilen YAGA- Yatırım Bilgi Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 940

AB Yenilikçi Girişimcilik Projesi’nin son Yönlendirme Komitesi Toplantısı, Avrupa Birliği tarafından finanse edilen AB Yenilikçi Girişimcilik projesi kapsamında geliştirilen YAGA-Yatırım Bilgi Merkezi’nde proje ortaklarının katılımıyla 16 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirildi.

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu, 19-21 Ekim tarihlerinde Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi-Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi’nde düzenlenen 6. Uluslararası KAYES Kongresi’ne katıldı.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 1617

YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu; Avrasya Sosyo-Ekonomik Araştırmalar Derneği (ASEAD) tarafından Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Yerleşkesi iş birliğinde “Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin Doğu Akdeniz Vizyonu: Ekonomik ve Siyasi Yansımalar” ana teması ile düzenlenen VI. Uluslararası Kahramanmaraş Yönetim, Ekonomi ve Siyaset (KAYES) Kongresi’nin özel oturumuna katıldı.

2022 YILI MALİ DESTEK PROGRAMI SONUÇLARI AÇIKLANDI.

15.000.000 TL KAYNAK İLE 30 PROJE DESTEKLENECEK.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 2303

Türkiye Cumhuriyeti Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi finansmanı, Çukurova Kalkınma Ajansı teknik desteği ve Başbakanlık Yatırım Geliştirme Ajansı-YAGA koordinasyonunda yürütülmekte olan, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı “2022 Yılı Tarım ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı”, Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı “2022 Turizm Potansiyelinin Geliştirilmesi Mali Destek Programı” ile Ekonomi ve Enerji Bakanlığı “2022Rekabet Gücünün Artırılması Mali Destek Programı” değerlendirme sonuçları açıklandı.
Toplamda 30 projenin yer aldığı asil liste için toplam 15 milyon TL’lik kaynak tahsis edilmiştir.


2022 Hibe programı 2 aşamalı gerçekleştirilmiş olup, 2. aşamaya ön başvuruyu geçen toplamda 99 projenin başvurusu alınmış ve başvurulardan 30 proje asil listeye girerek destek almaya hak kazanmıştır.


2022 Mali Destek programları kapsamında hibe almaya hak kazananların ASİL ve YEDEK Listesine https://tchibe.kei.gov.tr/ web adresinden erişim sağlanabilmektedir.

Asil listesinde yer alan proje sahipleri sözleşmelerini imzalamak üzere çağrılacaklardır. Yedek listesinde yer alan proje sahipleri ise “yedek sıra numarası” dikkate alınmak suretiyle vazgeçen veya yerinde proje izlemelerinde uygun bulunmayan projeler olması durumunda aranacaklardır. 

Azerbaycan-Türkiye İş Adamları Birliği (ATİB)Yatırım Geliştirme Ajansı’nı (YAGA) ziyaret etti.

Azerbaycan-Türkiye İş Adamları Birliği (ATİB), Başkanı Cemal Yangın ve beraberindeki heyet bugün YAGA ile KKTC Başbakanlık binasında, YAGA Direktörü Ebru Kaptan Sertoğlu  ve danışmanlarla bir araya geldi. Konuk heyete KKTC Bakü Temsilcisi Ufuk Turganer eşlik etti.

Yatırım Geliştirme Ajansı (YAGA) 0 2550
123456789

 

Cyprus Turkish Investment Development Agency (YAGA)
Tabak Derviş Efendi Street , No.5, Köşklüçiftlik 
Nicosia, Northern Cyprus, via Mersin 10 Turkey
(0392) 22 82 317 - 22 89 378
info@yaga.gov.ct.tr

Hit Counter
Back To Top